przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/46. Spotkania Pod Brzymem - wideo i zdjęcia!/46. Spotkania Pod Brzymem w Pszczynie - 05.06.2022

46. Spotkania Pod Brzymem - wideo i zdjęcia!

05 Czerwca 2022
kategoria:
News
46. Spotkania Pod Brzymem - wideo i zdjęcia!

Piękne stroje, muzyka ludowa, lokalna kultura oraz regionalne produkty - to wszystko zagościło dziś na pszczyńskim rynku, gdzie odbyły się między innymi 46. Spotkania Pod Brzymem oraz Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej.

- Fantastyczne, barwne wydarzenie zagościło dziś na pszczyńskim rynku. Po raz 46. w naszym mieście odbyły się Spotkania Pod Brzymem. Impreza zawsze jest doskonałą okazją do obejrzenia występów zespołów ludowych z naszego regionu i posłuchania pięknej muzyki ludowej. To także możliwość poznania bliżej naszej historii i folkloru - mówił burmistrz Dariusz Skrobol.

Spotkania Pod Brzymem to najstarszy na Śląsku, rokrocznie organizowany przegląd zespołów ludowych. Na scenie zaprezenrtowało się 11 zespołów ludowych działających w miejscowościach położonych na historycznej ziemi pszczyńskiej. Były to zespoły: Zespół Regionalny "Pszczyna", Folkowianie, Zespół Folklorystyczny "Goczałkowice", Zespół Śpiewaczy Wiślanie, Zespół "Bojszowianie", Zespół Śpiewaczy "Jankowiczanie", Zespół Pieśni i Tańca "Rudołtowice", Zespół "Kobiórzanie", Zespół Ludowy "Ćwikliczanie", Zespół Regionalny "Dolanie" i Zespół Pieśni i Tańca "Swojanie". Gościnnie wystąpił zaprzyjaźniony z Pszczyną Valašský soubor písní a tanců "Beskyd" z Zubří w Republice Czeskiej.

Organizatorzy i partnerzy tegorocznego wydarzenia: Towarzystwo Miłośników ZIemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miasta w Pszczynie, Osiedle Śródmieście w Pszczynie, Kompania Piwowarska - Browar Ksiażęcy w Tychach, Maspex Wadowice - producent soków TYMBARK.

W tym roku wydarzeniu towarzyszył Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej, podczas którego zaprezentowane zostały lokalne, charakterystyczne dla naszej ziemi, wyroby.

 46. Spotkania Pod Brzymem w Pszczynie - 05.06.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna