przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Budynek przedszkola oddany do użytku

Budynek przedszkola oddany do użytku

02 Października 2018
kategoria:
News
Budynek przedszkola oddany do użytku

W piątek 28 września został oddany do użytku nowy budynek przedszkola na osiedlu Piastów, filli Państwowego Przedszkola nr 2 przy ul. Zamenhofa w Pszczynie.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 50 dzieci z budynku dawnej filii PP2 przy ulicy Poniatowskiego. Docelowo w filii znajdzie opiekę 150 maluchów w wieku przedszkolnym, w sześciu niezależnych salach z zapleczem sanitarnym oraz bezpośrednim wyjściem na plac zabaw. Od 1 września 2019 roku filia stanie się samodzielnym przedszkolem. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 10 października o godzinie 10.00.

- Obiekt przy ul. Skłodowskiej to w obecnej kadencji czwarte wolnostojące przedszkole po Ćwiklicach, Porębie i Piasku. Łącznie przygotowaliśmy 645 nowych miejsc, budując nowe przedszkola lub przystosowując budynki szkolne do wymagań dzieci przedszkolnych - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Koszt rozbudowy sieci przedszkoli w latach 2014 - 2018 wyniósł 11,7 mln złotych. Na budowę przedszkola na osiedlu Piastów gmina Pszczyna przeznaczyła 4 100 456,79 złotych.