przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Burmistrz nagrodził uczniów za wysokie średnie ocen/Burmistrz nagrodził uczniów za wysokie średnie ocen - 25.06.2021

Burmistrz nagrodził uczniów za wysokie średnie ocen

25 Czerwca 2021
kategoria:
News
Burmistrz nagrodził uczniów za wysokie średnie

Już po raz trzeci uczniom klas szkół podstawowych w Pszczynie, którzy osiągnęli najwyższą średnią dla każdego rocznika, burmistrz przekazał wyjątkowe nagrody. Upominki otrzymało 93 wychowanków.

Nagrody dla uczniów z klas z najwyższą średnią to inicjatywa burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola. Po raz pierwszy takie wyróżnienia zostały wręczone w 2019 roku. W tym roku odebrali je uczniowie kolejnych klas.

Nagrodzone klasy z najwyższą średnią w roku szkolnym 2020/2021:

  • spośród klas IV: klasa 4a (22 uczniów) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku - średnia 5,413,
  • spośród klas V: klasa 5b (15 uczniów) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - średnia 5,29,
  • spośród klas VI: klasa 6b (21 uczniów) w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie - średnia 5,08,
  • spośród klas VII: klasa 7d (17 uczniów) w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie - średnia 4,90,
  • spośród klas VIII: klasa 8a (18 uczniów) w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Pawła II w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pszczynie - średnia 4,73.

Uczniowie klas ósmych z najwyższą średnią otrzymali karnety na zajęcia sportowe w Śląskim Centrum Tenisa. Będą mogli je wykorzystać na przykład w trakcie wakacji. Klasy IV-VII otrzymały vouchery na wycieczkę, które będą mogły zostać zrealizowane w kolejnym roku szkolnym. 

- Zakończony rok szkolny był szczególny. Zmieniany tryb nauki, raz zdalny, potem hybrydowy, wymusił na uczniach jeszcze większą mobilizację. Klasy, które osiągnęły tak wysokie oceny, musiały być bardzo zaangażowane, dlatego tym bardziej z olbrzymią radością wyróżniam uczniów, którzy otrzymali nagrody - mówił burmistrz Dariusz Skrobol. - Cieszę się, że uczniowie pszczyńskich szkół są tak ambitni, że realizują swoje pasje, startują w konkursach i olimpiadach. Uważam, że takie podejście do nauki warto nagradzać - dodał.

Jak wspomniał burmistrz, edukacja kolejnych pokoleń mieszkańców naszej gminy to najlepsza inwestycja. - Uczniowie są wspaniałymi ambasadorami ziemi pszczyńskiej, miasta lub swoich sołectw. Naszym zadaniem i misją jako samorządowców jest dbać, aby poziom kształcenia oraz obiektów, w których dzieci i młodzież pobierają naukę, był jak najwyższy - zaznaczył.

Burmistrz nagrodził uczniów za wysokie średnie ocen - 25.06.2021

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna