przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Delegacja z Bergisch Gladbach odwiedziła Pszczynę

Delegacja z Bergisch Gladbach odwiedziła Pszczynę

06 Września 2021
kategoria:
News
Delegacja z Bergisch Gladbach odwiedziła Pszczyn

W piątek, 3 września gościliśmy w Pszczynie delegację z partnerskiego miasta Bergisch Gladbach. To dla burmistrza Franka Steina pierwsza wizyta od czasu, kiedy objął on swoje stanowisko. Wraz z nim w Pszczynie pojawiło się kilkunastu przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Z gośćmi z Niemiec spotkała się zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, a także członkowie Uniwersytetu III Wieku.

Wizyta w Pszczynie była okazją do tego, aby m.in. zwiedzić Muzeum Zamkowe, Muzeum Prasy Śląskiej, a także Pokazową Zagrodę Żubrów. Delegacja z Bergisch Gladbach udała się także do Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej.

Współpraca z Pszczyną:

Umowa partnerska podpisana została 24 kwietnia 1993 r. w Bergisch Gladbach. Główne płaszczyzny, o które postanowiono oprzeć wzajemną współpracę to kultura, nauka, gospodarka i turystyka.

BERGISCH GLADBACH - Niemcy

www.bergischgladbach.de

Położone w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Północna Westfalia, w bliskim sąsiedztwie Kolonii. Miasto o bogatej historii i tradycjach sięgających siedemsetnego roku, jednocześnie jednak bardzo młode, bowiem w obecnym kształcie i granicach istnieje dopiero od 1975 roku. Wtedy nastąpiło połączenie Bergisch Gladbach z sąsiadującym Bensbergiem w jeden organizm miejski. W Bergisch Gladbach dobrze rozwinięty jest przemysł włókienniczy, metalowy i papierniczy; produkcja papieru ma w Bergisch Gladbach kilkusetletnią tradycję.

  • Powierzchnia: 83 km2
  • Liczba ludności: 110 000