przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w Pszczynie z aktywnym udziałem dzieci i młodzieży/Dzień Ziemi w Pszczynie - 22.04.2022

Dzień Ziemi w Pszczynie z aktywnym udziałem dzieci i młodzieży

25 Kwietnia 2022
kategoria:
News
Dzień Ziemi w Pszczynie z aktywnym udziałem dzie

Dzisiaj, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Po raz kolejny licznie i chętnie w akcję włączyły się dzieci i młodzież z gminy Pszczyna.

W tym tygodniu we wszystkich placówkach oświatowych zarządzanych przez gminę Pszczyna rozmawiano o ekologii. Na terenach zielonych wokół szkół i przedszkoli wspólnie z dziećmi i młodzieżą posadziliśmy kilkadziesiąt drzew. W akcję włączyli się również burmistrz Dariusz Skrobol oraz radni. W ostatnim czasie wiele nowych drzew i krzewów posadzili również pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni.

- Od kilku lat obserwuję trend coraz większej liczby oddolnych inicjatyw, które mają służyć ekologii i poprawie estetyki miejsc publicznych. Mieszkańcy coraz częściej wskazują na potrzebę nasadzeń czy przeprowadzają akcje sprzątania. Tak było niedawno między innymi na osiedlu Daszyńskiego, a w sobotę przecież odbędzie się jeszcze duża akcja sprzątania obrzeży Jeziora Goczałkowickiego, do udziału w której serdecznie zapraszam - podkreśla Dariusz Skrobol, nawiązując również do inicjatywy, która odbędzie się w Wiśle Małej 23 kwietnia o godzinie 9.00.

Burmistrz przypomina, że ekologia to także czyste powietrze. - Od lat w Pszczynie dbamy i wspieramy inicjatywy mające na celu eliminację smogu. Mieszkańcy mogą korzystać z dofinansowań. Z roku na rok sytuacja jest coraz lepsza i liczba dni smogowych maleje, ale wciąż wiele jest do zrobienia. Jeżeli ktoś z Państwa chce w najbliższym czasie wymienić kocioł, warto już teraz skorzystać z porad pracowników Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego - zachęca. - Dbajmy o naszą Ziemię! - dodaje.

Dzień Ziemi w Pszczynie - 22.04.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna & Piotr Łapa / UM Pszczyna