przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Dzień bez samochodu - dzień z rowerem miejskim

Dzień bez samochodu - dzień z rowerem miejskim

22 Września 2017
kategoria:
News
Dzień bez samochodu - dzień z rowerem miejskim

W piątek w Katowicach, Gliwicach, Tychach i Pszczynie godzina jazdy za darmo!

Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników City By Bike (Katowice), Gliwickiego Roweru Miejskiego, Tyskiego Roweru Miejskiego i Pszczyńskiego Roweru Miejskiego miłą niespodziankę. W piątek nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od sobotyEuropejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. „Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu - komunikacji miejskiej i rowerów” - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15 lub 30 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

Rowery Nextbike można na Śląsku wypożyczać w Katowicach, Gliwicach, Tychach i Pszczynie. W tym roku skorzystano z nich już ponad 156 tysięcy razy. W czterech systemach zarejestrowanych jest niemal 30 tysięcy osób. Dodatkowo w systemach Nextbike w całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców konurbacji śląskiej. Wszyscy oni - podobnie jak użytkownicy Nextbike w innych miastach - mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z rowerów Nextbike w Polsce i na całym świecie.