przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/"Express(owa) pomoc" zawita do Pszczyny

"Express(owa) pomoc" zawita do Pszczyny

24 Sierpnia 2017
kategoria:
Komunikaty i ogłoszenia

Zaledwie co piąty Polak - w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy - potrafi i stara się jej udzielić. Nie wiesz jak to zrobić? Naucz się w ramach projektu "Express(owa) pomoc". Tym razem akcja odbędzie się w Pszczynie.

 "Express(owa) pomoc" to projekt Radia Express FM, realizowany wspólnie z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz z policją - w tym przypadku: Komendą Powiatową Policji w Pszczynie.

W ramach akcji wszyscy chętni mogą się nauczyć przede wszystkim resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy układania poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej, czyli tego, co można wykonać jeszcze przed przyjazdem karetki.

Czwarta odsłona akcji "Express(owa) pomoc" odbędzie się na rynku w Pszczynie. W piątek, 25 sierpnia, w godz. 16.00-18.00 znowu będzie okazja do tego, by poćwiczyć umiejętności z tego zakresu.

Poza ratownikami medycznymi, na miejscu będą funkcjonariusze z pszczyńskiej policji. A dodatkowo pojawią się także instruktorzy nurkowania, którzy poruszą kwestię wypadków nurkowych (od przyczyn, aż po ratowanie nurka nieprzytomnego i przytomnego).

Udział w akcji jest bezpłatny.

Do zobaczenia w piątek w Pszczynie!