przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina Pszczyna oświetli przejście przez drogę wojewódzką

Gmina Pszczyna oświetli przejście przez drogę wojewódzką

07 Kwietnia 2021
kategoria:
News
Gmina Pszczyna oświetli przejście przez drogę w

Wiosną wykonane zostanie oświetlenie przejścia przy ul. Żubrów w Jankowicach. Zadanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez ruchliwą drogę wojewódzką.

- Droga wojewódzka nr 931, której fragmentem jest ulica Żubrów, należy do najbardziej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych w naszej gminie. Wraz ze wzmożonym ruchem samochodów zwiększa się ryzyko potrąceń pieszych. By zwiększyć bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię gmina wykona oświetlenie w rejonie skrzyżowania z ulicą Grabową - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.

Warto nadmienić, że sąsiedztwie przejścia znajdują się: boisko sportowe, wiata „Serce Wsi” oraz przystanek autobusowy. W okresie letnim z przejścia korzystają często spacerowicze i rowerzyści poruszający się pomiędzy Pszczyną, Studzienicami i dalej Lasami Kobiórskimi.

W ramach inwestycji w kolejnych tygodniach przeprowadzonych zostanie szereg prac związanych z budową nowoczesnego oświetlenia. Przy przejściu postawione zostaną dwie latarnie. Roboty o wartości 15 375 złotych wykona wyłoniona w drodze przetargu firma Instalatorstwo Elektryczne Mieczysław Kostka z Bojszów.