przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina wesprze działania związane z kampanią Sprzątanie Świata

Gmina wesprze działania związane z kampanią Sprzątanie Świata

14 Września 2021
kategoria:
News
Gmina wesprze działania związane z kampanią Spr

Tradycyjnie w trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania sprzątania świata. Podobnie jak przy poprzednich edycjach gmina Pszczyna wesprze działania związane z dbaniem o środowisko i nasze otoczenie.

- Poczucie odpowiedzialności za otoczenie jest bardzo ważne. Niestety, mimo wielu podjętych przez gminę proekologicznych inicjatyw, dodatkowych pojemników na odpady, cyklicznego sprzątania parku, skwerów, chodników i dróg, wciąż otrzymuję sygnały od mieszkańców, że w przestrzeni publicznej pojawiają się śmieci. Te pozornie niewielkie odpady często rzutują na wizerunek naszego miasta i lokalnej społeczności, nas samych - mieszkańców. Niestety te odpady nie pojawiają się samoistnie. Dlatego apeluję, by nie śmiecić. Niemal wszędzie w Pszczynie znajdują się kosze lub pojemniki. Namawiam też, by nie ignorować negatywnych zachowań. Nie bądźmy obojętni tak samo na podrzucanie śmieci w terenach zielonych, jak i wyrzucanie papierów czy niedopałków na ulicy - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

- Wiem, że zdecydowana większość mieszkańców nosi w sercu naszą gminę i dba o nią. Świadczą o tym między innymi liczne inicjatywy i działania ekologiczne. W kwietniu tego roku wielu mieszkańców Pszczyny i sołectw wzięło udział w dużej akcji sprzątania wokół Jeziora Goczałkowickiego. Wcześniej nieco mniejsze, ale równie szlachetne działania poczyniły lokalne społeczności, jak chociażby na osiedlu Daszyńskiego, osiedlu Podstarzyniec czy osiedlu Kolonia Jasna. Warto takie pomysły doceniać i chwalić - podkreśla burmistrz.

W trzeci weekend września (17-19 IX) gmina Pszczyna włączy się w kolejną edycję Sprzątania Świata. Mieszkańcy, którzy zdecydują się wziąć udział w inicjatywach związanych z tą kampanią mogą liczyć na pomoc przy odbiorze odpadów. Wystarczy, by przewodniczący osiedli, sołtysi lub przedstawiciele grup biorących udział w akcji, do czwartku włącznie skontaktowali się z Miejskim Zakładem Zieleni w Pszczynie (tel.: 32 210 36 15). Pracownicy MZZ odbiorą worki z odpadami z wyznaczonych miejsc.