przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP/Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia Okręgu Śląskiego Bractw Kurkowych - 22.08.2021

Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

23 Sierpnia 2021
kategoria:
News
Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia r

W niedzielę w Pszczynie z udziałem burmistrza Dariusza Skrobola odbyła się Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Uroczystości rozpoczęły się od barwnego przemarszu pocztów sztandarowych z orkiestrą ulicami miasta. Następnie na rynku odbyła się część oficjalna, w tym intronizacja nowej Rady Królewskiej KBS Pszczyna. Królem Kurkowym została Magdalena Piech, natomiast Marszałkami Wojciech Siekiera i Damian Kubera.

W kościele Wszystkich Świętych odbyła się uroczysta msza święta za Braci Okręgu Śląskiego i ich rodziny oraz za zmarłych,a także za nową radę królewską KBS Pszczyna. Po nabożeństwie odbył się krótki przemarsz ulicami Basztową i Wojska POlskiego, zwieńczony tradycyjnym, pamiątkowym zdjęciem na schodach Muzeum Zamkowego w Pszczynie. 

W godzinach popołudniowych siostry i bracia kurkowi spotkali się na strzelnicy przy ulicy Katowickiej, gdzie najpierw nowej radzie złożono życzenia i gratulacje, a następnie rozpoczęto zawody strzeleckie do tarczy okolicznościowych: Tarczy 100-lecia III Powstania Śląskiego (patronat Marszałka), Tarczy Starosty Pszczyńskiego - nagroda statuetka żubra, Tarczy Burmistrza Pszczyny - nagroda „ ławeczka z Daisy” oraz Tarczy 25-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy być gospodarzem tego pięknego jubileuszu. Gratuluję nowej Radzie Królewskiej. Wielkim optymizmem napawa mnie, że coraz chętniej o tę wspaniałą tradycję dba młodzież z naszego regionu. Pamiętajmy o naszym dziedzictwie i kulturze - podkreślał w trakcie wydarzenia burmistrz Dariusz Skrobol.

Intronizacja Króla Kurkowego i obchody 25-lecia Okręgu Śląskiego Bractw Kurkowych - 22.08.2021

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

  • 1
  • 2