przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Łąka kwietna na pszczyńskim osiedlu - zdjęcia!/Łąka kwietna na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie - 22.06.2022

Łąka kwietna na pszczyńskim osiedlu - zdjęcia!

23 Czerwca 2022
kategoria:
News
Łąka kwietna na pszczyńskim osiedlu - zdjęcia!

Na przełomie marca i kwietnia przy współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni w Pszczynie zarząd osiedla Daszyńskiego przygotował łąkę kwietną.  Znajduje się ona tuż przy przejściu pod DK-1 w sąsiedztwie ulicy Męczenników Oświęcimskich. Zobaczcie, jak dziś pięknie się prezentuje!

Łąka została ulokowana w miejscu, gdzie każdego dnia przechodzi większość mieszkańców, czy to idących do lub wracających z centrum miasta, dworca, czy pobliskich sklepów. Warto wspomnieć, że okolicy łąki kwietnej można zaobserwować sporo pięknych motyli.

Pomysłodawcy chcą, by to miejsce było wizytówką osiedla. Łąka kwietna to tylko część działań. Wiosną zarząd osiedla przeprowadził w tym miejscu akcję sprzątania, a Miejski Zakład Zieleni dodatkowo przeprowadził pielęgnacja drzew. Tuż obok łąki kwietnej została ulokowana też ławka, z której chętnie korzystają mieszkańcy osiedla.

- Cieszę się, że mieszkańcy wychodzą z takimi inicjatywami. Coraz częściej jednostki pomocnicze we współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni proponują nasadzenia i inne ekologiczne rozwiązania. Równie często nasze placówki oświatowe biorą udział w podobnych akcjach. Dzięki takim pomysłom przestrzeń publiczna jest jeszcze bardziej przyjazna - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i przypomina, że łąkę kwietną możemy podziwiać również na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie.

Nam nie pozostaje nic innego jak zachęcić do spacerów i podobnych inicjatyw!

Łąka kwietna na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie - 22.06.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna