przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Nabór uzupełniający na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych

Nabór uzupełniający na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych

29 Października 2021
kategoria:
News
Nabór uzupełniający na dofinansowanie instalacj

Od 29 października do 27 listopada prowadzony będzie nabór uzupełniający w ramach projektu „Słoneczna Gmina Pszczyna - etap I”. Pozyskać można do 10 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub osobiście w punkcie operatora.

- Instalacje fotowoltaiczne są jedną z alternatyw pozyskania energii. Obserwuję, że coraz większa grupa mieszkańców gminy Pszczyna decyduje się na montaż paneli lub nosi się z takim zamiarem. Dlatego jako gmina w tym roku uruchomiliśmy program „Słoneczna Gmina Pszczyna”, w ramach którego możliwe jest otrzymanie dotacji do 10 tysięcy złotych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a w konsekwencji redukcja niskiej emisji - głównego problemu środowiskowego Gminy Pszczyna.

Nabór uzupełniający rozpocznie się 29 października o godzinie 7.00 i potrwa do 27 listopada do godziny 23.59. Dokumenty zgłoszeniowe należy składać:

  • w formie elektronicznej (podpisane skany lub dokumenty podpisane elektronicznie) na adres mailowy: biuro[at]revitalinvest.pl
  • w formie stacjonarnej  - Pszczyna, ul. Kopernika 3 (Koszary Ułańskie, lokal nr 5) - wyłącznie w dniach i godzinach  dyżurowania Operatora Programu (soboty).

Dokumenty zgłoszeniowe do programu (dostępne na stronie: https://fotowoltaika.pszczyna.pl/ - w zakładce „do pobrania”):

  • Deklaracja udziału w Projekcie, stanowiąca załącznik nr 2 do Regulaminu.
  • Ankieta dotycząca instalacji OZE, stanowiąca załącznik nr 3 do Regulaminu.
  • Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością (wypis/wydruk z księgi wieczystej nie starszej niż 3 miesiące, akt własności, umowa).
  • Oświadczenie o niewykorzystywaniu energii produkowanej z mikroinstalacji OZE na potrzeby działalności gospodarczej, stanowiące załącznik nr 4 do Regulaminu.
  • Oświadczenie dotyczące zasiedlenia budynku będącego w fazie budowy (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 5 do Regulaminu.
  • Oświadczenie dotyczące deklaracji wymiany pokrycia dachu wykonanego z eternitu (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 6 do Regulaminu.
  • Oświadczenie dotyczące deklaracji dostarczenia projektu koncepcyjno - technicznego do dnia 31.12.2021r. (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 7 do Regulaminu

Projekt „Słoneczna Gmina Pszczyna - etap I” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.