przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Nie ma już zagrożenia na os. Stara Wieś

Nie ma już zagrożenia na os. Stara Wieś

10 Grudnia 2019
kategoria:
News
Nie ma już zagrożenia na os. Stara Wieś

W wyniku prowadzenia prac ziemnych na jednej z posesji w sąsiedztwie szkoły na os. Stara Wieś doszło do uszkodzenia gazociągu.

 

Dyrekcja szkoły natychmiast zarządziła ewakuację wszystkich dzieci. Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, policja, a także pogotowie gazowe. Referat Zarządzania Kryzysowego uruchomił transport autobusowy dla dzieci znajdujących się w placówce. Pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu na odcinku, w którym pojawiła się awaria. Po sprawdzeniu stężeń w pomieszczeniach szkoły, dzieci powróciły na lekcje. Odwołano także transport sześciu autokarów, które były już w trasie.

 

- Bardzo dziękuję Grzegorzowi Kołoczkowi, komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie za koordynację akcją. Podziękowania za szybkie działanie kieruję także do strażaków, policji, pracowników pogotowia gazowego, wszystkich służb będących na miejscu, a także dyrekcji i pracowników szkoły za bardzo sprawne przeprowadzenie ewakuacji. Jednocześnie apeluję do dzieci i młodzieży, aby ćwiczenia związane z ewakuacją i bezpieczeństwem traktować poważnie. Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że w przypadku zagrożenia wszyscy muszą zachować spokój - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.