przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - zdjęcia!/Ogrody Daisy w Pszczynie - 20.05.2022

Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - zdjęcia!

22 Maja 2022
kategoria:
News
Ogrody Daisy na pszczyńskim rynku - zdjęcia!

W piątek oficjalnie otwarte zostały Ogrody Daisy! To wspaniałe wydarzenie, gdy centrum Pszczyny zakwita jeszcze gęściej i pełniej niż na co dzień. Pojawiają się ogrody pokazowe, jest jeszcze bardziej zielono, działa kiermasz i organizowanych jest wiele imprez towarzyszących.

Już od południa serce naszego miasta cieszyło się olbrzymią popularnością wśród spacerowiczów. Powstały setki, jeśli nie tysiące pamiątkowych zdjęć.

O godzinie 17.00 uroczystego otwarcia dokonali: zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, prawnuk księżnej Daisy - Clemens von Stauffenberg, Mateusz Milczyński ze Związku Szkółkarzy Polskich, zastępca burmistrza miasta partnerskiego Kastela - Jadranka Matok-Bosancic, David Pavlisek - zastępca starosty miasta Frydland nad Ostravicą oraz Ryszard Brudek - przedstawiciel gospodarstw szkółkarskich.

- Ogrody Daisy powróciły na rynek. Jesteśmy zachwyceni pogodą i Państwa obecnością i pięknymi aranżacjami ogrodowymi. Czujcie się jak i siebie w domu, zwiedzajcie bawcie. Bardzo się cieszę, że ogrody Daisy znów są z nami, a wy jesteście naszymi gośćmi - przywitała wszystkich Barbara Sopot-Zembok.

Ogrody Daisy to ponad 3200 m kw. zielonej powierzchni, kilkunastu wystawców, wiele imprez towarzyszących. Ogrody można było zwiedzać także w sobotę i w niedzielę.

Ogrody Daisy w Pszczynie - 20.05.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna