przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pobiegną dla Arka z Wisły Wielkiej - zobacz trasę

Pobiegną dla Arka z Wisły Wielkiej - zobacz trasę

27 Lipca 2020
kategoria:
News
Pobiegną dla Arka z Wisły Wielkiej - zobacz tras

Już w marcu można było spodziewać się trudności w organizacji Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. Pandemia koronawirusa w Polsce spowodowała, że wiosną odwołano wszystkie organizowane imprezy, w tym oczywiście zawody biegowe. Organizatorzy Biegu Pszczyńskiego postanowili przenieść termin  na 2 sierpnia, czekając na zniesienie obostrzeń sanitarnych.

Niestety w tegorocznym biegu ostatecznie weźmie udział tylko 250 biegaczy. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano również z rywalizacji dziecięcej.

- Chcieliśmy kontynuować organizację zawodów. Zależy nam przede wszystkim na corocznej akcji charytatywnej. W tym roku pobiegniemy z puszkami dla Arka z Wisły Wielkiej. Cieszymy się także, że w biegu wezmą udział wszystkie osoby, które znalazły się na listach startowych - informuje Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

Start zawodów będzie miał miejsce w niedzielę, 2 sierpnia o godz. 12.00. Zawodnicy wyruszą z pszczyńskiego rynku na trasę o długości 5 km. To również jedna ze zmian, którą zmuszeni byli wprowadzić organizatorzy. W tym roku nie będzie rozgrzewki, depozytu oraz dostępu do pryszniców. Zawodnicy w strefie startowej oraz biurze zawodów będą musieli nosić maseczki. To samo dotyczy oczywiście osób obsługujących imprezę.

W związku z organizacją zawodów mogą wystąpić czasowe ograniczenia ruchu w rejonie ulic Żorskiej, Chopina, a także Katowickiej.