przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pół miliona złotych dotacji na szkołę w Wiśle Małej

Pół miliona złotych dotacji na szkołę w Wiśle Małej

16 Lutego 2017
kategoria:
News
Pół miliona złotych dotacji na szkołę w Wiśl

zdjęcie szkoły w Wiśle MałejGmina Pszczyna pozyskała  495 673,84 zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej. Wymiana stolarki, izolacja i ocieplenie całego obiektu kosztować będzie 790 214,21 zł.

Środki zostały uzyskane w ramach poddziałania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W ramach ww. inwestycji w budynku szkoły przeprowadzone zostaną roboty budowlane (m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian powyżej posadzki parteru, ocieplenie cokołu od poziomu terenu do posadzki parteru, izolacja i ocieplenie ścian piwnic i fundamentów poniżej terenu, docieplenie stropodachu), roboty elektryczne (wymiana instalacji odgromowej) oraz roboty instalacyjne (modernizacja instalacji c.o., modernizacja kotłowni gazowej). Realizacja projektu przyczyni się do spadku emisji gazów cieplarnianych.

- Systematycznie poprawiamy infrastrukturę w placówkach, którymi zarządza gmina. Kompleksowa termomodernizacja pozwala wypracować duże oszczędności w okresie grzewczym. Sama wymiana stolarki i docieplenie  ścian przynosi już wymierne efekty – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol - W tym przypadku zmodernizowana zostanie również kotłownia, co oznacza, że po remoncie obiekt będzie dysponował nowoczesna instalacją. Mając na uwadze ograniczanie niskiej emisji zrealizowaliśmy wiele podobnych projektów.

Jednym z największych w ostatnim czasie była termomodernizacja PG nr 4. Koszt inwestycji wyniósł 1 221 270,47 zł. Na ten cel gmina Pszczyna pozyskała dotację w wysokości 974 377,65 zł. Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji obiektu dydaktycznego, wybudowanego w latach 70- tych XX wieku wraz z modernizacją instalacji co. oraz c.w.u. Administracja Zasobów Komunalnych na bieżąco przeprowadza prace remontowe związane z modernizacją instalacji, remontami elewacji, docieplaniem budynków, dachów oraz wymianą stolarki.