przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Postęp prac na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

Postęp prac na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

03 Sierpnia 2022
kategoria:
News
Postęp prac na budowie Pszczyńskiego Centrum Kul

Trwa budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace.

W lipcu na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury, w towarzystwie upalnych dni prace przebiegały bez żadnych komplikacji. Przeważająco słoneczna pogoda sprzyja budowlańcom. Powstały kolejne ściany pierwszego piętra z betonu konstrukcyjnego, oraz część stropu nad pierwszym piętrem. Zlokalizowany od strony ulicy Bielskiej mur oporowy, został w całości zabetonowany, a wewnątrz sali kinowej powstała żelbetowa konstrukcja widowni.

Wraz ze schyłkiem pierwszego miesiąca wakacji, wyłoniła się pierwsza część ścian sanitariatów wewnątrz foyer, oraz konstrukcja pod strop skrzynkowy. Nad salą kinową oraz taneczną również pojawił się strop.

W sierpniu pogoda ma być ładna, a co za tym idzie prace na budowie w żaden sposób nie zwolnią tempa. Budowlańcy z optymizmem patrzą na nadchodzące prognozy. Przypomnijmy, że chcą oni możliwie jak najlepiej wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe i zamknąć zewnętrzne ściany głównego budynku, by na jesień bez przeszkód kontynuować liczne prace wewnątrz obiektu.