przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pszczyńska Noc Muzeów już w sobotę!

Pszczyńska Noc Muzeów już w sobotę!

13 Maja 2022
kategoria:
News
Pszczyńska Noc Muzeów już w sobotę!

Już w najbliższa sobotę odbędzie się Pszczyńska Noc Muzeów! Na terenie naszego miasta czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będzie można oczywiście zobaczyć o wyjątkowej porze na przykład Muzeum Zamkowe, ale także zwiedzić niedostępne na co dzień podziemia pszczyńskiego ratusza!

- Serdecznie zapraszam do zwiedzania pszczyńskich atrakcji w najbliższą sobotę. Wiele miejsc otworzy dla Państwa swoje podwoje o nietypowej porze. Dodatkowo dla zwiedzających przygotowane zostaną warsztaty, scenki rodzajowe, poczęstunki. Takie okoliczności na pewno będą wyjątkowym doświadczeniem, również dla osób, które część z muzeów i instytucji kultury miały okazję zwiedzić w tradycyjnych godzinach - zachęca burmistrz Dariusz Skrobol.

W Pszczynie i okolicach w nocy muzeów uczestniczą: Urząd Miejski w Pszczynie (podziemia), Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Zabytkowe Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska i Kościół Ewangelicki w Pszczynie. Do pszczyńskiej edycji przyłączyło się także Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju. Ponadto będzie można zobaczyć Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa".

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Szczegóły na stronie www.nocmuzeow.pszczyna.pl.

fot.  https://www.facebook.com/spojrzzgory