przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pszczyńskie obiekty w akcji "Pociąg do Kultury"

Pszczyńskie obiekty w akcji "Pociąg do Kultury"

03 Sierpnia 2020
kategoria:
News
Pszczyńskie obiekty w akcji "Pociąg do Kultury"

Pszczyńskie placówki i atrakcje kulturalne biorą udział w akcji „Pociąg do kultury”. Dzięki temu odwiedzający je turyści mogą skorzystać z darmowego przejazdu powrotnego Kolejami Śląskimi.

Zadanie „Pociąg do Kultury” realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Dzięki tej inicjatywie każda zainteresowana osoba może otrzymać bezpłatny bilet powrotny z wydarzenia kulturalnego.

Wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek wymienionych na liście oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”.

W gminie Pszczyna udział w akcji biorą:

  • Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego i Izba u Telemanna
  • Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
  • Zamek w Pszczynie
  • Zagroda Wsi Pszczyńskiej
  • Stajnie Książęce w Pszczynie
  • Pszczyńskie Centrum Kultury

Choć zachęcamy, by weekendy spędzać w naszym mieście, to akcja „Pociąg do Kultury” jest również okazją dla pszczynian, którzy chcieliby odwiedzić inne miejscowości i zobaczyć inne atrakcje województwa śląskiego. Pełen wykaz uwzględnianych obiektów znajduje się na stronie https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/pociag-do-kultury/. Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.