Sukcesy pszczyńskich badmintonistek

13 Maja 2019
kategoria:
News

Miło nam poinformować, że Julia Pławecka i Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) obroniły tytuł Mistrzyń Polski w badmintona w kategorii Juniorów Młodszych w grze podwójnej na odbywającej się w Suchedniowie XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2019. Zawody rozgrywane były od 10 do 12 maja. Wystartowało w nich 117 badmintonistów reprezentujących 15 województw.

Dodatkowo Daria Zimnol wywalczyła brąz w singlu. Świetnym wynikiem mogą pochwalić się również Antonina Marszałek i Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna). Dziewczyny zdobyły brąz w grze podwójnej. Warto przypomnieć, że w tej kategorii wiekowej organizowany był w Pszczynie międzynarodowy turniej Victor Polish U17 International.

Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń) również wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Junior Młodszy w singlu. Dla śląskiej ekipy brąz zdobył Jakub Suszyński (UKS Unia Bieruń) w grze mieszanej w parze z Marceliną Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk) oraz Zuzanna Luban (STB Energia Lubliniec) w parze z Szymonem Maciągiem (UKS Start Widełka).

Województwo śląskie zwyciężyło w klasyfikacji województw, a UKS Plesbad Pszczyna wygrał w klasyfikacji klubów.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!