przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Bliżej do zakończenia budowy

Bliżej do zakończenia budowy

19 Lipca 2018
kategoria:
News
Bliżej do zakończenia budowy

Widać już fragmenty elewacji nowego przedszkola, które powstaje na os. Piastów. W nowym obiekcie ulokowanych zostanie sześć oddziałów przedszkolnych, z maksymalną liczbą 150 miejsc. Budynek będzie jednokondygnacyjny.

------------------------------------------------------------------------------------

05.03.2018 r.

W strefie wejściowej znajdą się m.in. wiatrołap, wózkowania, a także szatnie dla dzieci. Zaplanowano część administracyjną oraz dydaktyczną. Jedna z sal przeznaczona zostanie na oddział integracyjny z dodatkowymi sanitariatami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Zgodnie z przewidywaniami, największe inwestycje w oświacie przypadły na lata 2017-2018. Na rozbudowę przedszkoli w tym okresie przeznaczymy kwotę przekraczającą 10 mln zł. Robimy wszystko, żeby stworzyć optymalne warunki dla dzieci z naszej gminy, dlatego już dzisiaj planujemy kolejne inwestycje. Obiekt przy ul. Skłodowskiej to w obecnej kadencji czwarte wolnostojące przedszkole po Ćwiklicach, Porębie i Piasku. Łącznie przygotowaliśmy 645 nowych miejsc, budując nowe przedszkola lub przystosowując budynki szkolne do wymagań dzieci przedszkolnych  - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Od 2016 roku został cofnięty obowiązek szkolny dla 6-latków, a od września 2017 roku gminy mają obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach dla dzieci w wieku 3-6 lat, co spowodowało, że do przedszkoli uczęszczają obecnie cztery roczniki - około 2500 - dzieci. Decyzja o pozostawieniu sześciolatków w przedszkolach spowodowała, że  prócz inwestycji związanych - w związku z reformą oświaty - z dostosowaniem szkół, należało podjąć decyzje o rozbudowie i budowie przedszkoli.

Nowe miejsca w przedszkolach - Poręba, Piasek, Stara Wieś, Osiedle Daszyńskiego,

Od września funkcjonuje w Porębie nowe przedszkole dla 50 przedszkolaków. Inwestycja zamknęła się kwotą 1 135 041 zł. W listopadzie otwarto nowe przedszkole w Piasku. Na budowę dużego przedszkola dla 175 dzieci w największym sołectwie gminy przeznaczono ponad 4 600 000 zł. W SP nr 4 przygotowywano projekt dostosowania szkoły do wymagań przedszkola. Wspomniany remont i przebudowa Zespołu Szkół na osiedlu Stara Wieś to także dość kosztowna inwestycja. Prace adaptacyjne wyceniono na ok. 900 000 zł.