przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa przebudowa gminnych dróg i chodników

Trwa przebudowa gminnych dróg i chodników

22 Września 2017
kategoria:
News
Trwa przebudowa gminnych dróg i chodników

Od kilku miesięcy trwa przebudowa gminnych dróg i chodników. Obecnie prace prowadzone są na starówce, a także ulicach Bogedaina i Kościuszki.

Największą tegoroczną inwestycją jest niewątpliwie II etap remontu rynku, którzy zakłada przede wszystkim budowę nowych chodników wokół starówki, a także po obu stronach ul. Wojska Polskiego. Ta jest już w zasadzie gotowa. Harmonogram prac zakładał, aby remont centralnej części odbywał się po zakończeniu sezonu turystycznego. Dzięki temu zminimalizowane zostaną utrudnienia dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.

Remont na rynku będzie kosztował ponad 2,5 mln zł. Poza kompleksową budową chodników projektanci przewidzieli rozbudowę infrastruktury towarzyszącej m.in. oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowę studni kablowych oraz zabudowę stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci.

Wychodząc w przyszłość, w planach jest kolejny etap związany z ułożeniem granitowych kostek zamiast obecnego asfaltu - zapowiada burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zamierza inwestycję doprowadzić do końca. - Dzięki tej operacji główna płyta, wraz z chodnikami i jezdnią będzie na jednym poziomie. Systematycznie inwestujemy w infrastrukturę drogową. Wartość prac, które obecnie realizujemy to kwota ponad 5 mln zł. Mimo dość dużych wyzwań wymagających ogromnych nakładów na inwestycje oświatowe musimy szukać środków na zadania drogowe, sport, kulturę, zdrowie czy ochronę środowiska. Rozwija się sieć gminnych dróg. Warto także podkreślić, że do końca listopada 2020 roku wybudujemy 20 km tras rowerowych, prowadzących z pszczyńskich sołectw i osiedli do centrum przesiadkowego, na które przeznaczymy 23 691 479 zł.  - dodaje burmistrz Skrobol.

 

Remont chodnika na ul. Kościuszki

Do końca roku wyremontowany zostanie chodnik wzdłuż ul. Kościuszki po stronie południowej. W miejscu starych popękanych płyt betonowych o wymiarach 50x50 cm pojawi się nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Rozebrane zostaną także zniszczone krawężniki. Wykonawca w trakcie remontu chodnika wykona również zjazdy do posesji.

Trwa przebudowa ul. Bogedaina

W sierpniu rozpoczęła się przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie. W pierwszej kolejności rozpoczęto prace związane z budową chodników. Kolejnym etapem będzie przebudowa nawierzchni. W trakcie realizacji inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

Przetarg wygrała firma Eurovia Polska, która na wykonanie inwestycji ma czas do końca czerwca 2018 roku. Na kompleksową przebudowę ul. Bogedaina Urząd Miejski w Pszczynie  przeznaczy ponad 1,2 mln zł. Przy okazji inwestycji powstał projekt zieleni, który zakłada w miejscu starych i chorych drzew nasadzenie nowych.

Trwa przebudowa gminnych dróg i chodników