przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwają prace na miejskim stadionie

Trwają prace na miejskim stadionie

11 Września 2019
kategoria:
News
Trwają prace na miejskim stadionie

Jeszcze rok potrwa przebudowa Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Wykonawca inwestycji, Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy powinien zakończyć prace do 30 września 2020 roku.

- Obecnie na terenie obiektu trwają prace ziemne. Wykonawca zakończył etap związany z przygotowaniem drenażu. Pracę postępują. Kolejne sukcesy młodych sportowców z Pszczyny świadczą o tym, że jest to ważna inwestycja, która pozwoli na miejscu przeprowadzać profesjonalne treningi. - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

Przypominamy, na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Całkowita wartość zadania wyniesie 6 987 567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018” Urząd Miejski w Pszczynie pozyskał dotację w wysokości 2 mln zł.