przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

28 Lipca 2021
kategoria:
News
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochod

Burmistrz Pszczyny informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z działalności rolniczej. Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 500 zł, przy czym podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z wskazanych przez Gminę miejsc do zbierania odpadów pochodzących od rolników oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów:

  • z folii rolniczych,
  • z siatki i sznurka do owijania balotów,
  • opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie w terminie do dnia 16 sierpnia 2021 roku.

Wnioski do pobrania poniżej oraz w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

Złożenie niniejszego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania w wysokości 100 % kosztów usuwania foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. W przypadku nieotrzymania przez Urząd Miejski w Pszczynie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Termin realizacji programu najprawdopodobniej do końca listopada 2022 roku.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
doc 2021-06-22-Wniosek.doc 2021-06-30 24KB pobierz plik: 2021-06-22-Wniosek.doc