przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W kwietniu ruszają treningi biegowe

W kwietniu ruszają treningi biegowe

28 Marca 2017
kategoria:
News
W kwietniu ruszają treningi biegowe

plakat - Pszczyna biegaPo raz czwarty biegacze będą przygotowywali się do startu w Carbo Asecura Biegu Pszczyńskim o Puchar Burmistrza. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. 

Pszczyna biega – to hasło, które towarzyszy osobom biorącym udział w treningach. Wszystko zaczęło się trzy lata temu od jednorazowej akcji. Zainteresowanie sprawiło, że jest ona kontynuowana. Celem treningów jest start w czerwcowym biegu ulicznym i pokonanie dystansu 10 km.

Na treningi biegowe przychodzą zarówno biegacze z dużym doświadczeniem, jak i amatorzy, którzy dotychczas niewiele biegali, bądź nie przebiegli nawet kilometra.

Spotkania prowadzą profesjonalnie trenerzy Marzanna Helbik oraz Mirosław Gołębiewski, którzy udzielają również najważniejszych rad.

Treningi odbywać się będą w każdą sobotę od 1 kwietnia do 27 maja (za wyjątkiem 15.04). Zbiórka ma miejsce o godz. 9.00 na parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Bieganie stało się bardzo popularne. Kilka lat temu niewiele osób biegających można było spotkać na terenie naszej gminy. Dzisiaj nie ma dnia, żeby nie mijać osób biegających. Staramy się poprzez bieg i treningi promować zdrowy tryb życia. Zachęcam mieszkańców do udziału  – zaprasza burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.