przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wiemy, kto wystąpi podczas Dni Pszczyny

Wiemy, kto wystąpi podczas Dni Pszczyny

15 Lutego 2018
kategoria:
News
Wiemy, kto wystąpi podczas Dni Pszczyny

Gwiazdami święta miasta będą Miuosh, Agnieszka Chylińska, Czerwone Gitary oraz Kombii.

W czwartek w gabinecie burmistrza Dariusza Skrobola podpisano umowę na organizację tegorocznych Dni Pszczyny. Impreza tradycyjnie odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia.

Wzorem ubiegłego roku na dużej scenie będą mieli okazję zaprezentować się pszczyńscy artyści: InSect, now, Koszau oraz Polska Grupa Rockowa.

Koncert Miuosha i Agnieszki Chylińskiej zaplanowano na sobotę 18 sierpnia. Dzień później wystąpią Czerwone Gitary oraz znana z wielu przebojów grupa Kombii.

- Sprawdziła się formuła, aby bardziej młodzieżowe i ciężkie dźwięki znalazły się w bloku sobotnim. Tak będzie i w tym roku. Niedziela jest zdecydowanie bardziej rodzinna, co potwierdza program tegorocznej imprezy. Pamiętajmy o tym, że w ciągu trzech dni na terenie miasta odbywa się kilkanaście imprez towarzyszących, w przygotowanie których angażują się działające na terenie gminy organizacje pozarządowe - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Mimo że główna scena znajduje się na terenie parku pszczyńskiego, starówka również tętni życiem. Na małej scenie odbywają się mniejsze koncerty. Nie zabraknie Festiwalu Pszczyńskich Maszketów, który wpisał się na stałe do kalendarza. Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich „ważą” najlepiej jak potrafią. Werdykt jury ogłaszany jest w niedzielę, na kilka godzin przed zakończeniem imprezy.

Konkurs na realizację imprezy wygrała firma Imprezownia - Woja Wojtczak Spółka Jawna.