przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim - pilne!!!

Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim - pilne!!!

19 Października 2020
kategoria:
News
Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim - piln

Urząd Miejski w Pszczynie pracuje we wszystkie dni robocze w standardowych godzinach. Realizowane są wszystkie zadania, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom może podlegać bezpośrednia obsługa klienta. Mieszkańcy są proszeni o wizytę wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa, po wcześniejszych kontakcie telefonicznym. Taka procedura ma ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

- W budynkach Urzędu Miejskiego w Pszczynie obowiązują zasady, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Podyktowane są one bezpieczeństwem mieszkańców oraz pracowników instytucji - mówi sekretarz gminy Urszula Piesiur.

Na terenie urzędu obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania nosa i ust. Konieczne jest także zastosowanie dwumetrowego dystansu, zgodnie z oznaczeniami wewnątrz budynku. Każdy jest zobowiązany do dezynfekcji rąk. Dozowniki z płynami znajdują się przy wejściu do urzędu, a także w kilku miejscach wewnątrz budynku. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach, gdzie prowadzona jest bezpośrednia obsługa klienta zamontowane zostały szyby.

Liczba klientów obecnych na terenie urzędu jest dostosowana do zapewnienia wszystkim bezpiecznych warunków. Przed wejściem do budynków urzędu w godzinach pracy znajdują się specjalne skrzynki, do których można wrzucać korespondencję skierowaną do Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Wzory wniosków dostępne są do pobrania na stronie urzędu. Zalecamy, aby w miarę możliwości wszelkie płatności realizować przy pomocy bankowości elektronicznej.

- Urząd Miejski w Pszczynie pozostaje otwarty dla mieszkańców, aczkolwiek apelujemy do mieszkańców, żeby z uwagi na ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem przychodzili do urzędu wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu wizyty telefonicznie z pracownikiem merytorycznym. Pozwoli to na sprawniejszą obsługę - dodaje sekretarz gminy.

Telefony i adresy mailowe są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pszczynie www.pszczyna.pl w zakładce Urząd Miejski.

Stanowiska w kasie urzędu przyjmują wpłaty w następujących dniach i godzinach:

  • poniedziałek-czwartek: od 8:00 do 14:00
  • piątek: od 8:00 do 13:00