Strona główna/Aktualności/Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna z dobyli medale MP

Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna z dobyli medale MP

25 Maja 2021
kategoria:
News
Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna z dobyli medale M

Mamy kolejny powód do dumy. Młodzi sportowcy z Pszczyny pokazali charakter. Olga Szwarnowiecka  w weekend została wicemistrzynią Polski w badmintonie do lat 13. Świetny występ odnotowały także Hanna Stachera i Olga Szwarnowiecka w grze deblowej, które zdobyły brązowy medal.

W Suchedniowie zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Pszczynę reprezentowały cztery zawodniczki. Amelia Gancarczyk i Olga Więcek dzielnie walczyły w kwalifikacjach gry pojedynczej. Obie dwunastolatki wygrały swoje pierwsze mecze. Walkę podjęły również w kolejnym meczu. Niestety w trzech setach lepsze okazały się przeciwniczki.

W piątek rozpoczął się turniej główny. W deblu zagrały pary: Olga Więcek/Zuzanna Turska (MKS Orlicz Suchedniów), Hanna Stachera/ Szymon Gwiazda (UKS Korona Pabianice), Hanna Stachera z Olgą Szwarnowiecką, która wzięła udział również w meczach gry pojedynczej.

Na pierwszej rundzie zakończyły rywalizację Olga z Zuzanną. W trzech setach lepsze okazały się koleżanki Horst/Ciężka.

Na dużo więcej mogły liczyć Hania i starsza o rok Olga. Rozstawienie wskazywało, że jest duża szansa, aby powalczyć o medale. Z numerem dwa rozlosowano debel Stachera/Szwarnowiecka. Wysokie miejsce na liście klasyfikacyjnej dało parze Stachera/ Szymon Gwiazda rozstawienie z numerem 5-8. Na takim też etapie zakończył rozgrywki mikst. W meczu o medal lepsza okazała się para Naumczyk/ Krystek.

Dość łatwo do strefy medalowej awansowały dziewczyny w deblu (Hanna i Olga), a także Olga w singlu. Na poziomie półfinału gry pojedynczej pojawiły się pierwsze „schody”. Trzy sety trzeba było rozegrać z reprezentantką gospodarzy Dominiką Bartłomiejczuk. Po dramatycznym pojedynku Olga ostatecznie wygrała i awansowała do finału.

W deblu, mimo zaciętej walki (znowu 3 sety) to Bartłomiejczuk w parze z Leną Makowską cieszyły się z wygranej. Hania i Olga zdobyły brązowy medal.

Finał singla rozpoczął się nerwowo (zwłaszcza dla Olgi). Lepiej nerwy opanowała Kaja Ziółkowska, która pierwszego seta wygrała 21:15. W drugim secie lepiej nad emocjami panowała Olga i wygrała do 16. Trzeci set to znowu błędy Olgi. Zasłużenie mecz wygrała Ziółkowska. Zasłużenie też wicemistrzostwo Polski do lat 13 wywalczyła sobie Olga Szwarnowiecka.

- Wielkie gratulacje dla młodych dziewczyn z Pszczyny  (dla wszystkich czterech). Ciężko pracowały na swój sukces, zasłużenie (Olga i Hania) stanęły na podium. Wiem, że nie są do końca zadowolone z wyników, ale osiągnęły bardzo dobry wynik. Mam nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery. Liczę też na Amelię i Olgę w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski - ocenił trener Damian Pławecki. - Gratuluję organizatorom świetnej imprezy. Gratuluję także zwycięzcom.

Zawody dofinansowane z Budżetu Gminy Pszczyna oraz przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS