przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania

Aktualności

 • Znaleziono 216 wiadomości.

 • Trwa budowa przedszkoli w Piasku i Porębie – b
  13 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Trwa budowa przedszkoli w Piasku i Porębie – będą kolejne

  Zmiana reformy oświatowej spowodowała, że na terenie gminy Pszczyna utworzona została nowa sieć szkół. Przepisy, które wejdą w życie 1 września 2017 roku nakładają na samorządy dodatkowe obowiązki – zapewnienie miejsca w przedszkolach trzylatkom, dla których na dzień dzisiejszy brakuje miejsc. 

 • Pszczyna ma najlepszą informację turystyczną na
  10 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyna ma najlepszą informację turystyczną na Śląsku!

  Potwierdzają to badania Śląskiej Organizacji Turystycznej. Na ostateczny wynik składała się suma punktów z trzech audytów - bezpośredniego, mailowego i telefonicznego. 

 • Ruszyły zapisy do biegu
  08 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Ruszyły zapisy do biegu

  Rozpoczęły się zapisy do Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. W czerwcu po raz szósty biegacze zmierzą się z trasą na dystansie 10 km poprowadzoną ulicami miasta. Do 20 marca opłata startowa wynosi 35 zł.

 • Gmina zleci budowę nowego oświetlenia
  08 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Gmina zleci budowę nowego oświetlenia

  Wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas na inwestycje. Gmina Pszczyna ogłosiła przetarg na budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego. 

 • "Opera na wynos"
  08 Marca 2017
  kategoria:
  News

  "Opera na wynos"

  W niedzielę 2 kwietnia o godz. 17:00 w Pszczyńskim Centrum Kultury prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej oraz dobrego humoru. 

 • Wędkarze wysprzątali brzegi zbiornika
  06 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Wędkarze wysprzątali brzegi zbiornika

  Dwie tony odpadów zebrali w weekend wędkarze, którzy po raz siódmy z rzędu wysprzątali brzeg rzeki Pszczynki oraz Zbiornika Łąckiego.

 • 06 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Spotkania informacyjno-konsultacyjne

  Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozwinięcie istniejącej, do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych.

 • Wykłady o wielkich Ślązakach
  06 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Wykłady o wielkich Ślązakach

  Burmistrz Pszczyny oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zapraszają na cykl wykładów o wielkich Ślązakach „Ludzie, którzy tworzyli wielką przeszłość Śląska". 

 • Promocja książeczki ekologicznej napisanej prze
  02 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Promocja książeczki ekologicznej napisanej przez Ewelinę Czernecką, Gabrielę Pustelnik oraz dzieci z gminnych przedszkoli

  Urząd Miejski w Pszczynie oraz Agencja Promocji i Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej sp. z o.o. zapraszają dzieci wraz z rodzicami na wspólną zabawę z EKOSKRZATAMI MILI I BULI. Już 10 marca 2017 r. o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury (I piętro) odbędzie się spotkanie promujące książeczkę ekologiczną napisaną przez Ewelinę Czernecką, Gabrielę Pustelnik oraz dzieci z gminnych przedszkoli.

 • PCKul zaprasza
  01 Marca 2017
  kategoria:
  News

  PCKul zaprasza

  Dramat mężczyzn zagrany przez kobiety już w wigilię Dnia Kobiet w Pszczyńskim Centrum Kultury.