przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania

Aktualności

 • Znaleziono 333 wiadomości.

 • Kurkowe Bractwo Strzeleckie zakończyło sezon
  23 Października 2017
  kategoria:
  News

  Kurkowe Bractwo Strzeleckie zakończyło sezon

  Na strzelnicy przy ul. Katowickiej odbyły się w sobotę 21 października zawody zamykające sezon Okręgu Śląskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich. 

 • Emocji nie brakowało
  23 Października 2017
  kategoria:
  News

  Emocji nie brakowało

  Po raz siedemnasty spotkali się podczas Memoriału im. Alojzego Pławeckiego przedszkolaki, młodzież oraz osoby dorosłe. Zawody, których celem jest upamiętnienie wieloletniego dyrektora szkoły odbyły się 21 października na stadionie w Łące.

 • Znamy wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskieg
  20 Października 2017
  kategoria:
  News

  Znamy wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

  5 724 mieszkańców oddało w sumie 11 448 głosów, wybierając najciekawsze propozycje Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił ostateczne wyniki.

 • Świętowali Dzień Edukacji Narodowej
  18 Października 2017
  kategoria:
  News

  Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

  W Pszczyńskim Centrum Kultury odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W poniedziałek 16 października w sali widowiskowej zebrało się grono nauczycielskie ze szkół zarządzanych przez gminę Pszczyna.

 • Burmistrz z medalem, dyrektor gimnazjum z nagrodą
  18 Października 2017
  kategoria:
  News

  Burmistrz z medalem, dyrektor gimnazjum z nagrodą ministra

  We wtorek w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W Katowicach spotkali się nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy oraz osoby zaangażowane w rozwój oświaty. Tego dnia wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej,  nagrody Ministra Edukacji Narodowej, a także nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty.

 • Spotkania z Kulturą Żydowską
  17 Października 2017
  kategoria:
  News

  Spotkania z Kulturą Żydowską

  Od 19 pażdziernika w Pszczynie odbywać się będą  „Spotkania z kulturą żydowską”. To już XIV edycja, i jak co roku przygotowany przez organizatorów program zawiera wiele ciekawych propozycji.   Program "Spotkań z kulturą żydowską" znajduje się na plakacie.

 • Trwa montaż systemu monitorującego jakość powi
  17 Października 2017
  kategoria:
  News

  Trwa montaż systemu monitorującego jakość powietrza

  Na terenie gminy Pszczyna trwa montaż systemu  monitorującego jakość powietrza wykorzystującego laserowy pomiar stężenia pyłów. Czujniki zamontowane zostaną na pszczyńskich szkołach podstawowych. Jeden z nich będzie odczytywał wyniki jakości powietrza ze starówki.

 • Niecodzienna wystawa zdjęć browarników w Pszczy
  17 Października 2017
  kategoria:
  News

  Niecodzienna wystawa zdjęć browarników w Pszczynie

  Od 17 października na rynku w Pszczynie można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych pt. „Tyskie - w gronie najlepszych”. Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych 2 tygodni.

 • Pani Gertruda obchodzi 100 lat
  16 Października 2017
  kategoria:
  News

  Pani Gertruda obchodzi 100 lat

  Pani Gertruda Jeziorowska z Wisły Wielkiej w poniedziałek 16 października obchodzi setne urodziny. Z tej okazji w niedzielę w Wiśle Wielkiej odbyła się uroczysta msza św.

 • 13 Października 2017
  kategoria:
  News

  Szkolenie z rozliczania projektów

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" zaprasza wszystkich beneficjentów PROW 2014-2020 i wnioskodawców, którzy ubiegają się o środki z programu, do udziału w szkoleniu. Szczegółowe informacje