przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 691 wiadomości.

 • 14 Sierpnia 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrz Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny ogłasza konkurs ofert na wybór realizatora "Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Płuc, Gruźlicy i Pylicy Płuc na lata 2015-2020" na rok 2018. 

 • 13 Sierpnia 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Informacja Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny informuje, że w dniu 9 sierpnia 2018 roku wpłynęła oferta złożona przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Piastowskiej 26 na wsparcie zadania publicznego pod nazwą "Kroniki Pszczyńskie".

 • Dodatkowy nabór wniosków do Programu Ograniczen
  10 Sierpnia 2018
  kategoria:
  News

  Dodatkowy nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Pszczyna

  Informujemy, iż Gmina Pszczyna ogłasza dodatkowy nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Pszczyna. Program realizowany będzie zgodnie z regulaminem przyjętym przez Radę Miejską w Pszczynie Uchwałą nr XXXV/393/17 z dnia 22 czerwca 2017 r.

 • BEACH PARTY na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące
  09 Sierpnia 2018
  kategoria:
  News

  BEACH PARTY na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące

  Już 14 sierpnia gorąca impreza na plaży w Łące.Zapraszamy do Ośrodka Sportów Wodnych na BEACH PARTY!Imprezę cały czas nakręcać będą DJ Olek i DJ Kuba.

 • Pszczyna w projekcie „Śląskie bez barier”
  03 Sierpnia 2018
  kategoria:
  News

  Pszczyna w projekcie „Śląskie bez barier”

  Gmina Pszczyna jako jedna z kilkunastu w województwie śląskim została zaproszona do udziału w projekcie „Śląskie bez barier”, realizowanym w ramach umowy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt nastawiony jest na badanie jednostek administracji publicznej w województwie śląskim pod kątem wdrażania postanowień ww. Konwencji ONZ.

 • 02 Sierpnia 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Burmistrz Pszczyny zachęca do udziału w projekcie Śląskie dla Seniora - Śląska Karta Seniora realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

  Celem projektu jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla seniorów poprzez zaoferowanie im specjalnych ulg i uprawnień. Z udogodnień mogą korzystać osoby starsze, które ukończyły 60 lat lub więcej, bez względu na ich miejsce zamieszkania. Możliwość skorzystania z ulgi lub uprawnienia jest potwierdzana w oparciu o okazany przez seniora ważny dowód osobisty.

 • 01 Sierpnia 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Informacja Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny ogłasza konsultacje społeczne  projektu uchwały Rady Miejskiej w Pszczynie w sprawie wysokości , zasad ustalania i rozliczania oraz kategorii dzieci, na które udzielana jest dotacja celowa dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie gminy Pszczyna.

 • Ruch na DK1
  01 Sierpnia 2018
  kategoria:
  News

  Ruch na DK1

  30 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy. Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę insp. Piotra Sidziny - Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie w celu rozwiązania wspólnego problemu jakim jest bezpieczeństwo na DK1 oraz drogach gminnych i powiatowych.

 • 01 Sierpnia 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Krajowy test syren alarmowych

  1 sierpnia 2018r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • 26 Lipca 2018
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Informacja Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny informuje, że w dniu 18 lipca 2018 roku wpłynęła oferta złożona przez Ludowy Klub Sportowy Pszczyna z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Bogedaina 22 na wsparcie zadania publicznego pod nazwą "Zakup indywidualnego sprzętu sportowego dla grupy naborowej dzieci młodszych, dzieci starszych oraz młodzików w roku szkolnym 2018/2019.