przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 469 wiadomości.

 • 13 Listopada 2017
  kategoria:
  News

  Narodowe Święto Niepodległości

  Od uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, członkowie Bractwa Kurkowego, dyrektorzy pszczyńskich instytucji, a także młodzież szkolna.

 • 09 Listopada 2017
  kategoria:
  News

  Granica, która nie dzieli, a łączy

  W ostatni piątek października gościli w Pszczynie przedstawiciele samorządu i jednostek pozarządowych gminy Paskov, która w partnerstwie z gminą Pszczyna realizuje projekt „Wzajemna pomoc dla wzajemnego poznania: Pszczyna - Paskov”.

 • 09 Listopada 2017
  kategoria:
  News

  Oglądali nowe przedszkole w Porębie

  Od początku września funkcjonuje w Porębie nowe przedszkole. W piątek 3 listopada placówkę odwiedzili goście, którzy mieli okazję zobaczyć jak wygląda obiekt po przebudowie.

 • 02 Listopada 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dla mieszkańców gminy Pszczyna w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz kultury fizycznej i sportu.

 • 02 Listopada 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2017 roku zadań publicznych dla mieszkańców gminy Pszczyna w zakresie ochrony zdrowia.

 • 31 Października 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Wolontariusz Roku 2017

  W dniu 3 grudnia obchodzimy w Gminie Pszczyna „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”. Uroczysta gala odbędzie się w dniu 3 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zachęcam mieszkańców gminy Pszczyna do zgłaszania kandydatów do wyróżnienia “Wolontariusz Roku 2017” .

 • 31 Października 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Szkolenia dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów

  Burmistrz Pszczyny zaprasza na coroczne spotkanie konsultacyjno - szkoleniowe dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów realizujących zadania publiczne z zakresu pożytku publicznego  w Gminie Pszczyna w następujących sferach: ochrony i promocji zdrowia, pomocy społecznej, na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałania patologiom społecznym, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz

 • Biblioteka i sala taneczna otwarte
  31 Października 2017
  kategoria:
  News

  Biblioteka i sala taneczna otwarte

  Miejski-Powiatowa Biblioteka Publiczna, a także Pszczyńskie Centrum Kultury poszerza swoją ofertę. W poniedziałek 30 października otwarto nową czytelnię oraz salę taneczną, które znajdują się w budynku przy ul. Piastowskiej.

 • Uroczystości na cmentarzu „Pod Trzema Dębami
  31 Października 2017
  kategoria:
  News

  Uroczystości na cmentarzu „Pod Trzema Dębami”

  Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, a także pszczyńscy samorządowcy wraz ze starostą pszczyńskim Pawłem Sadzą oraz burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem, na cmentarzu wojennym „Pod Trzema Dębami” złożyli wiązanki kwiatów oraz znicze.

 • 27 Października 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny Zaprasza mieszkańców gminy Pszczyna w wieku powyżej 40 roku życia na bezpłatne badanie RTG klatki piersiowej w ramach „Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Płuc, Gruźlicy i Pylicy Płuc na lata 2015-2020” finansowanego z dotacji budżetu gminy Pszczyna.