przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 302 wiadomości.

 • Warsztaty ekologiczne
  27 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Warsztaty ekologiczne

  W piątek 24 lutego 2017 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych w ramach kampanii edukacyjnej w zakresie szkodliwości palenia śmieci pt. "Kochasz dzieci, nie pal śmieci!".

 • 27 Lutego 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Wsparcie realizacji zadania publicznego

  Burmistrz Pszczyny informuje, że w dniu 20.02.2017 roku wpłynęła oferta Stowarzyszenia Chór Mieszany "Lutnia", ul. 3 Maja 15, 43-200 Pszczyna, na wsparcie realizacji zadania publicznego: Organizacja jubileuszu 110 - lecia działalności Chóru Lutnia w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (j.t. Dz.U. z 2016 roku poz. 239 z późn. zm.).

 • 23 Lutego 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrza Pszczyny

  Zarządzenie Burmistrza Pszczyny w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego dla mieszkańców Gminy Pszczyna- Dotacje II PPU w 2017 r., treści ogłoszenia o konkursie, Regulaminu Otwartego Konkursu Ofert, powołania Komisji Konkursowej oraz Regulaminu Komisji Konkursowej znajduje się w załączniku.

 • IV Pszczyński Festiwal Współczesnej Piosenki Fr
  22 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  IV Pszczyński Festiwal Współczesnej Piosenki Frankofońskiej

  We wtorek 21 lutego odbyła się już IV edycja Pszczyńskiego Festiwalu Współczesnej Piosenki Frankofońskiej. Artyści zaprezentowali się na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury. W trakcie Festiwalu najważniejszy był śpiew, język francuski i dobra zabawa.

 • Rozpoczęły się zebrania sprawozdawcze jednostek
  22 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Rozpoczęły się zebrania sprawozdawcze jednostek pomocniczych

  Od spotkania w Porębie rozpoczął się cykl zebrań sprawozdawczych we wszystkich jednostkach pomocniczych gminy. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się jedynie na osiedlu Siedlce.

 • Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Mickiewicz
  22 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku

  Do końca sierpnia przebudowana zostanie ul. Mickiewicza w Piasku. W poniedziałek 20 lutego w Urzędzie Miejskim ogłoszono przetarg na wykonanie prac.

 • Wręczono nagrody w dziedzinie sportu
  21 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Wręczono nagrody w dziedzinie sportu

  Sportowcy, działacze oraz trenerzy z gminy Pszczyna zostali uhonorowani nagrodami burmistrza w dziedzinie sportu. W niedzielę 19 lutego w Śląskim Centrum Tenisa wręczono wyróżnienia za wyniki w 2016 roku. 

 • Druga wizyta gości z Ukrainy
  21 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Druga wizyta gości z Ukrainy

  W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Pszczynie gościła delegacja administracji państwowej i samorządowej obwodu ługańskiego, która w trakcie kilkudniowej wizyty w Polsce obserwuje jak funkcjonują lokalne samorządy. 

 • Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
  17 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Dziewięćdziesięciu sześciu wolontariuszy sztabu miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło w styczniową niedzielę kwestować na ulice Pszczyny. W efekcie w ich puszkach wylądowało 65095, 35. Nie wliczając sum, które udało zebrać wolontariuszom skupionych przy sztabie powiatowym.

 • Uczniowie z Łąki walczą o 30 tys. zł
  16 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Uczniowie z Łąki walczą o 30 tys. zł

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Łąki walczą o 30 000 zł na sprzęt multimedialny dla szkoły. Dzięki swojej determinacji są obecnie w czołówce szkół w Polsce w rankingu konkursu Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam“.