przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania

Aktualności

 • Znaleziono 216 wiadomości.

 • Niecodzienna wystawa zdjęć browarników w Pszczy
  17 Października 2017
  kategoria:
  News

  Niecodzienna wystawa zdjęć browarników w Pszczynie

  Od 17 października na rynku w Pszczynie można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych pt. „Tyskie - w gronie najlepszych”. Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych 2 tygodni.

 • Pani Gertruda obchodzi 100 lat
  16 Października 2017
  kategoria:
  News

  Pani Gertruda obchodzi 100 lat

  Pani Gertruda Jeziorowska z Wisły Wielkiej w poniedziałek 16 października obchodzi setne urodziny. Z tej okazji w niedzielę w Wiśle Wielkiej odbyła się uroczysta msza św.

 • 13 Października 2017
  kategoria:
  News

  Szkolenie z rozliczania projektów

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" zaprasza wszystkich beneficjentów PROW 2014-2020 i wnioskodawców, którzy ubiegają się o środki z programu, do udziału w szkoleniu. Szczegółowe informacje

 • 11 Października 2017
  kategoria:
  News

  Godziny doradcze dla Grantobiorców w LGD „Ziemia Pszczyńska”

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” przed planowanym naborem wniosków o powierzenie grantu zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem wsparcia do udziału w bezpłatnych godzinach doradczych.

 • Trwa wymiana lamp
  11 Października 2017
  kategoria:
  News

  Trwa wymiana lamp

  Od kilku miesięcy trwa wymiana miejskich latarni. Ulice Katowicka, Żorska, Bielska, Skłodowskiej-Curie i następne. Z wieczora na wieczór robi się coraz jaśniej na pszczyńskich ulicach. Docelowo wymienionych zostanie 2500 starych lamp na nowoczesne z układami LED.

 • Zajęcia muzykoterapii dla osób po 55-tym roku ż
  10 Października 2017
  kategoria:
  News

  Zajęcia muzykoterapii dla osób po 55-tym roku życia

  Zanim w Pszczynie powstał Uniwersytet III Wieku, w PCKulu odbywały się już zajęcia dla osób po 55-tym roku życia o nazwie "Muzykoterapia". Jednak teraz, nazwa powinna brzmieć "Choreoterapia" czyli terapia tańcem.

 • W sobotę wystąpią utrudnienia w ruchu
  10 Października 2017
  kategoria:
  News

  W sobotę wystąpią utrudnienia w ruchu

  W sobotę na terenie Pszczyny odbędzie się II Nocny Bieg po Pszczynie. Od godz. 18.50 mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w ruchu.

 • Konkurs ekologiczny "Zielony Patrol"
  06 Października 2017
  kategoria:
  News

  Konkurs ekologiczny "Zielony Patrol"

  rząd Miejski w Pszczynie wraz z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej  ogłasza konkurs ekologiczny „Zielony Patrol” dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich. Celem konkursu jest zainteresowanie zjawiskiem niskiej emisji, negatywnych skutków jej oddziaływania na człowieka i środowisko naturalne oraz sposobów jej przeciwdziałania.

 • Rusza konkurs żołędziowy
  04 Października 2017
  kategoria:
  News

  Rusza konkurs żołędziowy

  Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 • Informacja dla hodowców drobiu
  04 Października 2017
  kategoria:
  News

  Informacja dla hodowców drobiu

  W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność.