przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ruszyło głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego - do podziału 2,5 mln zł

Ruszyło głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego - do podziału 2,5 mln zł

06 Listopada 2023
kategoria:
News
Ruszyło głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budż

Od 6 do 19 listopada trwać będzie głosowanie nad projektami, które przeszły pozytywną weryfikację w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Łączna pula na realizację przedsięwzięć wyniesie 2 500 000 zł.

5% Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 przeznaczone zostanie na projekty o charakterze ogólnogminnym. Podobna kwota została zabezpieczona w formie rezerwy. Reszta zostanie podzielona na kwotę bazową oraz środki proporcjonalnie do liczby mieszkańców każdej jednostki pomocniczej.

- W tym roku pod głosowanie poddanych zostanie 7 projektów ogólnogminnych, a także 31 projektów lokalnych. Jak zwykle mieszkańcy nie zawiedli i przedstawili wiele ciekawych propozycji. W przypadku budżetu partycypacyjnego to mieszkańcy decydują, które projekty znajdą się w budżecie gminy na 2024 rok i przejdą do realizacji. Zachęcam do głosowania - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej https://budzet.pszczyna.pl/

Osoby mające problem z dostępem do Internetu mogą głosować na tradycyjnych kartach do głosowania. Głos można oddawać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, ul. Rynek 2, w dni powszednie, w godzinach pracy Urzędu, a także w wyznaczonych punktach na terenie gminy.