przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wizyta w nowym przedszkolu w Studzienicach - zdjęcia/Wizyta w nowym przedszkolu w Studzienicach - 09.02.2024

Wizyta w nowym przedszkolu w Studzienicach - zdjęcia

12 Lutego 2024
kategoria:
News
Wizyta w nowym przedszkolu w Studzienicach - zdję

W poniedziałek w Studzienicach zostało otwarte nowe przedszkole. Burmistrz Dariusz Skrobol wspólnie z zastępcą burmistrza Magdalena Czarnecka i przewodniczącym Rady Miejskiej Leszek Szczotka z prezentami odwiedzili dzieci, które rano po raz pierwszy przekroczyły próg nowego obiektu.

Docelowo przedszkole pomieści 150 dzieci. W parterowym budynku będą sale dydaktyczne, szatnie i kuchnia. Zagospodarowany został również teren wokół budynku. Wykonane zostały nasadzenia, przygotowano plac zabaw. Zamontowano także stojaki na rowery.

- Budynek przedszkola prezentuje się imponująco - jest nowoczesny i funkcjonalny. Przestronne sale dydaktyczne zostały przygotowane z dbałością o potrzeby najmłodszych. Są wyposażone w kolorowe meble, edukacyjne zabawki i atrakcyjne elementy dekoracyjne - mówi zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

- Jesteśmy pełni entuzjazmu. Nowe przedszkole nie tylko stanowi bezpieczne i edukacyjne miejsce dla najmłodszych, ale także symbolizuje nasze zobowiązanie do inwestycji w przyszłość gminy - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol i przypomina, że niebawem podobne przedszkole zostanie otwarte w Czarkowie. Tam prace również są już na finiszu. 

- Gratuluję! To wyjątkowy moment dla najmłodszych mieszkańców Studzienic. Nowe przedszkole daje dzieciom nowe możliwości. To miejsce, gdzie maluchy będą miały okazję odkrywać świat, rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe przyjaźnie i kształtować swoje osobowości - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka.

- W imieniu całej społeczności Studzienic, a w szczególności wszystkich dzieci dziękujemy szanownemu panu Burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi za przychylne decyzje, pozyskanie funduszy, ogromne zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu budowy nowego przedszkola. Jesteśmy wdzięczni, że nasze dzieci zyskały nową przestrzeń do nauki i zabawy, odkrywania talentów i rozwijania swoich umiejętności. Z wyrazami szacunku doceniamy troskę o naszą lokalną społeczność i dobro naszych dzieci - podziękowała dyrektor placówki Halina Nocoń.

W piatek przed otwarciem burmistrz, zastępca burmistrza i dyrektor przedszkola spotkali się z opiekunami i personelem, dowiadując się o szczegółach organizacyjnych oraz planach zajęć. Wspólnie oceniali stan techniczny pomieszczeń, aby upewnić się, że wszystko jest gotowe na przyjęcie pierwszych maluchów.

Wizyta w nowym przedszkolu w Studzienicach - 09.02.2024

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna