przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Zakończyła się inwestycja na ulicy Ułanów Pszczyńskich w Pszczynie/Przebudowa ulicy Ułanów Pszczyńskich w Pszczynie - 09.08.2023

Zakończyła się inwestycja na ulicy Ułanów Pszczyńskich w Pszczynie

09 Sierpnia 2023
kategoria:
News
Zakończyła się inwestycja na ulicy Ułanów Psz

Zakończyła się przebudowa ulicy Ułanów Pszczyńskich na osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie.

Przebudowa była prowadzona na odcinku 186 metrów. Odpowiadała za nią wyłoniona w drodze przetargu firma F.U.H. M&S BRUK Michał Szczygieł Szymon Zieleźnik s.c. Koszt zadania to blisko pół miliona złotych.

- Pomyślnie zakończyliśmy przebudowę ulicy Ułanów Pszczyńskich na osiedlu Powstańców Śląskich. Jeszcze niedawno była to szutrowa droga, a dziś - po wykonaniu prac - umożliwia mieszkańcom bezpieczny i wygodny dojazd do posesji - mówi zastępca burmistrza Piotr Sidzina.

Jak zapewnia, to nie ostatnia inwestycja na osiedlu Powstańców Śląskich w tym roku. - W najbliższych miesiącach prace będą prowadzone także na blisko 100-metrowym odcinku ulicy Musioła. Plac budowy został w ostatnich dniach przekazany wykonawcy - zaznacza zastępca burmistrza.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku na prace drogowe w tej części Pszczyny gmina przeznaczyła blisko 800 tysięcy złotych. W efekcie przebudowana została ulica Maksymiliana Cichego i wykonano dużo mniejszych inwestycji związanych z remontem nawierzchni i poprawą infrastruktury.

Przebudowa ulicy Ułanów Pszczyńskich w Pszczynie - 09.08.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna