przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/8000 wypożyczeń roweru miejskiego

8000 wypożyczeń roweru miejskiego

12 Września 2018
kategoria:
News
8000 wypożyczeń roweru miejskiego

W tym sezonie z Pszczyńskich Rowerów Miejskich skorzystano ponad 8 000 razy, na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 2700 użytkowników. W roku ubiegłym było ich niemal 900.

- Obserwuję ogromne zainteresowanie wypożyczalnią miejskich rowerów. Pokazują to statystyki, które zdecydowanie wzrosły w stosunku do przeprowadzonego w ubiegłym roku programu pilotażowego - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Od 25 maja do 30 września 2018 roku mieszkańcy Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju mogą korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Jest to pierwszy system rowerowy na Śląsku obejmujący teren dwóch gmin. Do dyspozycji jest łącznie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 80 rowerów.

Rowery można wypożyczać w Pszczynie na sześciu stacjach: Rynek, Osiedle Piastów, Dworzec PKP, Osiedle Stara Wieś i Osiedle Daszyńskiego oraz Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. Dwie kolejne stacje - Korona zapory, Stary Dworzec PKP - zostały uruchomione w Goczałkowicach-Zdroju.

Aby korzystać z wypożyczalni wystarczy mieć aktywne konto w aplikacji Nextbike lub zarejestrować się na PszczynskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia.

W przyszłym roku sezon rowerowy rozpocznie się wcześniej, zaplanowano go bowiem na początek maja.