przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Szkoła docieplona, będą oszczędności

Szkoła docieplona, będą oszczędności

13 Września 2018
kategoria:
News
Szkoła docieplona, będą oszczędności

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. W ubiegłym tygodniu obiekt przeszedł odbiory techniczne. Z wykonawcą, a także inspektorami nadzoru spotkał się burmistrz Dariusz Skrobol.

Inwestycja kosztowała prawie 3, 7 mln zł. Warto było jednak docieplić szkolny budynek ponieważ szkoła sporo zaoszczędzi na ogrzewaniu.

- W ramach projektu zdemontowano starą , niewydajną już kotłownię. W jej miejscu zamontowano nowoczesne kotły gazowe, które gwarantują zdecydowanie mniejszy pobór paliwa tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wykonano również termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Budynek szkoły został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej.

Projekt termomodernizacji jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

To kolejny krok w walce z ograniczaniem niskiej emisji. Żadna placówka oświatowa nie jest już dzisiaj opalana węglem.