przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Eliza Megger z medalami 65.PZLA Halowych Mistrzostw Polski

Eliza Megger z medalami 65.PZLA Halowych Mistrzostw Polski

22 Lutego 2021
kategoria:
News
Eliza Megger z medalami 65.PZLA Halowych Mistrzost

W dniach 20 - 21 lutego 2021 roku w Toruniu odbyły się 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Klub LKS Pszczyna reprezentowała Eliza Megger, która zdobyła brązowy medal w biegu na 1500m i jednocześnie srebrny w kategorii U23.

Eliza od ponad roku borykała się z różnymi zdrowotnymi problemami.

Skrócony proces przygotowawczy do sezonu halowego nie pozwolił na pełną realizację zamierzeń startowych tzn. udział Elizy w mitingach międzynarodowych, by tam zmierzyć się z uzyskaniem kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy.

Bieg na mistrzostwach rozgrywany był w wolnym tempie i finisz decydował o kolejności na mecie. Bardzo mocne przyspieszenie na ostatnich 400m, wzmocnione na ostatnim okrążeniu stawiały przed zawodniczkami egzamin z siły i szybkości. Eliza uległa jedynie Martynie Galant (OŚ AZS Poznań) i Klaudii Kazimierskiej (LKS Vectra Włocławek) uzyskując wynik 4:24,33.

Jest to pierwszy medal Elizy w seniorowskich mistrzostwach.

- Na Halowych Mistrzostwach Polski wywalczyłam brąz i srebro na dystansie 1500m. Pisząc te słowa dwa dni po fakcie, jestem w pełni zadowolona z tego sukcesu, chociaż zaraz po przebiegnięciu mety nie było to takie oczywiste... Nadal czuję lekki niedosyt, jednak jedynie co mi teraz pozostało, to przekuć to w motywację do dalszej pracy - skomentowała swój występ Eliza Megger.

- Warto zaznaczyć, że droga, która prowadziła do tych mistrzostw nie była oczywista. Zmagałam się z większymi i mniejszymi problemami zdrowotnymi, które ostatecznie wraz z trenerką pokonałyśmy i teraz możemy cieszyć się aż z dwóch medali! Podziękowania należą się również całemu klubowi LKS Pszczyna, który mnie nieustannie wspierał i kibicował - dodaje Eliza.