przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Komunikacja gminna w czasach epidemii

Komunikacja gminna w czasach epidemii

27 Października 2020
kategoria:
News
Komunikacja gminna w czasach epidemii

Pszczyńska Komunikacja Gminna jest przystosowana do przewożenia pasażerów w czasie epidemii.

- Epidemia COVID19 wprowadziła wiele zmian w życiu społecznym. Rządowe obostrzenia, które mają wyhamować wzrost zarażeń, dotyczą również komunikacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami maksymalna liczba pasażerów w transporcie zbiorowym została zredukowana. Wspólnie z przewoźnikiem podjęliśmy wszystkie możliwe starania, aby poruszanie się autobusami po gminie było bezpieczne - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Obecnie - zgodnie z wytycznymi - pojazd może przewozić tyle osób, ile wynosi:

  • 50% liczby miejsc siedzących
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

W autobusach i busach komunikacji gminnej w Pszczynie zabezpieczone zostało co drugie miejsce. Kierowcy noszą maseczki. Podobny obowiązek ciąży na pasażerach - w autobusach Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej, podobnie jak we wszystkich środkach komunikacji zbiorowej w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji komunikacji oraz rozkład jazdy są dostępne na stronie www.pkg.pszczyna.pl.