przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Majówka Konna w Pszczynie - zdjęcia z zawodów i parady!/Parada konna na rynku w Pszczynie - 22.05.2022/Zawody konne w Parku Zamkowym w Pszczynie - 22.05.2022

Majówka Konna w Pszczynie - zdjęcia z zawodów i parady!

22 Maja 2022
kategoria:
News
Majówka Konna w Pszczynie - zdjęcia z zawodów i

W niedzielę, 22 maja w Pszczynie odbyła się Majówka Konna. Jej częścią tradycyjnie były zawody zręcznościowe w Parku Zamkowym oraz widowiskowa parada na rynku.

Majówka konna rozpoczęła się o godzinie 13.00 w Parku Zamkowym. Jak zwykle towarzyszyły nam widowiskowe pokazy i piękne konie. Na początek odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami. W przerwie między konkursami, około godziny 16.00, odbyła się tradycyjna parada na rynku. Wokół zgromadziły się setki osób, chcących zobaczyć prezentujące się stadniny, konie i jeźdźców. Po zakończeniu parady odbyła się uroczysta dekoracja uczestników zawodów powożenia. Następnie wystartował konkurs  zręcznościowy dla jeźdźców.

Warto wspomnieć, że podczas wydarzenia organizowane będą także przejażdżki konne dla dzieci i przejazdy bryczką.

W trakcie trwania Majówki Konnej będzie prowadzona zbiórka darów na rzecz obywateli Ukrainy. Zbierane będą produkty żywnościowe z długą datą ważności oraz środki czystości.

Majówka Konna to jedno z kilku wydarzeń organizowanych w ten weekend z okazji Daisy Days.

Parada konna na rynku w Pszczynie - 22.05.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

Zawody konne w Parku Zamkowym w Pszczynie - 22.05.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna