przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Marzenia się spełniają/Dom Kulejących Aniołów

Marzenia się spełniają

08 Stycznia 2018
kategoria:
News
Marzenia się spełniają

- Budowa rozpoczęła się 22 lipca 2010 r. - po długiej i żmudnej drodze załatwiania formalności i zbierania środków finansowych, w naszą „ziemię obiecaną” wbiliśmy pierwszą symboliczną łopatę - czytamy na stronie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Pszczynie.

Po ponad siedmiu latach od rozpoczęcia budowy, na działce, którą przekazała gmina Pszczyna, powstał Dom Kulejących Aniołów w Piasku.

Budowa pochłonęła ponad 7 mln zł - poinformowała Krystyna Fuławka, przewodnicząca Zarządu Koła. Trudno opisać ogromną determinację i zaangażowanie osób, którym zależało na wybudowaniu własnego domu. Najważniejsze jest to, że w sobotę 6 stycznia miało miejsce uroczyste otwarcie.

Zaproszeni goście spotkali się na mszy św. w kościele w Piasku. Po nabożeństwie odbył się koncert kolędowy w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" wraz z muzykiem grającym na instrumencie fletnia pana Arturem Thomasem. Budynek został poświęcony.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta pszczyński Paweł Sadza oraz burmistrz Dariusz Skrobol.

- Nasz dom jest przepiękny, jest dla nas pałacem. Dzisiaj bardzo dziękujemy mieszkańcom Piasku, którzy się nas nie bali, z wielką radością nas przyjęli. Bramy naszego domu są masywne, ale obiecuję, że one będą zawsze otwarte i każdy kto potrzebuje pomocy, tę pomoc u nas znajdzie - powiedziała Krystyna Fuławka.

Dom Kulejących Aniołów

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Domu Kulejących Aniołów.