przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Poręba: Widać pierwsze efekty

Poręba: Widać pierwsze efekty

15 Maja 2019
kategoria:
News
Poręba: Widać pierwsze efekty

Widać już pierwsze efekty prac na budowie w Porębie, gdzie do 30 września 2020 roku powstanie sala gimnastyczna. Szkoła w Porębie to ostatnia placówka, która dotychczas nie dysponowała odpowiednim zapleczem.

Inwestycja będzie obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Inwestycja obejmuje również rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Koszt inwestycji wynosi 3 075 000 zł.

- Gmina Pszczyna pozyskała milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu. Jest to dla nas ogromne wsparcie i odciążenie budżetu, mając na uwadze ogromne potrzeby inwestowania w rozbudowę i modernizację budynków oświatowych -powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.