przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Posadzą drzewa na „nowej” Bogedaina

Posadzą drzewa na „nowej” Bogedaina

27 Marca 2017
kategoria:
News
Posadzą drzewa na „nowej” Bogedaina

Jeszcze wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie. Inwestycja przewiduje wymianę nawierzchni jezdni, a także budowę nowych chodników. Przy okazji inwestycji powstał projekt zieleni, który zakłada w miejscu starych i chorych drzew nasadzenie nowych. 

Na przełomie marca i kwietnia Urząd Miejski w Pszczynie ogłosi przetarg. Inwestycja, na którą zabezpieczono 1 150 000 zł będzie finansowana w okresie dwuletnim. Wykonawca będzie mógł zaproponować etapy prac. Ulica biegnie od ronda im. Larysza w kierunku torów kolejowych. Nowy asfalt pojawi się na całej długości jezdni (570 m).

- Ulica Bogedaina zostanie całkowicie przebudowana. Droga jest w złym stanie technicznym, a na chodnikach brakuje wielu płyt. To jedna z większych drogowych inwestycji, którą będziemy realizowali w najbliższym czasie. Projekt zieleni otrzymał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Wszystkie zdrowe drzewa pozostaną. Po zakończeniu inwestycji w pasie zieleni będzie rosło 107 drzew, obecnie jest ich 56. Zniknie stamtąd trawa, której do dzisiaj niewiele pozostało. W tym miejscu posadzona zostanie roślinność zadarniająca. Ze sporządzonej inwentaryzacji wynika, że 25 drzew jest w złym stanie zdrowotnym i ma zdeformowane korony. I właśnie te drzewa zostaną usunięte.

Projekt zieleni przewiduje nasadę 76 szt. buków w odmianie kolumnowej, które pojawią się w miejscu zniszczonych klonów kulistych. Pozostałości po starej alei bukowej zostaną uzupełnione. Do dnia dzisiejszego przetrwało kilka egzemplarzy. Ze względu na rodzaj inwestycji projektowana zieleń ma spełnić funkcję podkreślenia ciągów komunikacyjnych. W projekcie dobrano gatunki, które sprawdzą się w warunkach miejskich. W poszyciu posadzone zostanie 4021 szt. róży okrywowej.