przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wykonawca poinformował o rozpoczęciu prac

Wykonawca poinformował o rozpoczęciu prac

05 Marca 2018
kategoria:
News
Wykonawca poinformował o rozpoczęciu prac

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „Drogopol” z Katowic poinformowało o rozpoczęciu robót budowlanych związanych z przebudową ul. Słonecznej i ul. Henryka Brodatego oraz rozbudową ul. Dobrawy w Pszczynie.

W ubiegłym tygodniu przekazano plac budowy. W najbliższym czasie wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram prac.  Na realizację inwestycji Urząd Miejski przeznaczy 6 605 217,07 zł. Planowany termin zakończenia: wrzesień 2019 r.

- Rozpoczynamy największą tegoroczną inwestycję. To ogromne zadanie, dlatego prace będą prowadzone etapami. Zrobimy wszystko, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu mieszkańcom osiedli Kolonia Jasna oraz Piastów. Wkrótce przekażemy informacje o planowanych etapach prac oraz zmianie organizacji ruchu - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.