przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim

Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim

06 Lipca 2020
kategoria:
News
Zasady bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Pszczynie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, także w lipcu jest otwarty dla mieszkańców gminy. Mieszkańcy są jednakże proszeni o wizytę wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa, po wcześniejszych kontakcie telefonicznym. Taka procedura ma ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

W związku ze stanem epidemicznym w budynkach Urzędu Miejskiego w Pszczynie obowiązują zasady, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Podyktowane są one bezpieczeństwem mieszkańców oraz pracowników instytucji.

Przed przyjściem do Urzędu Miejskiego w Pszczynie prosimy umówić wizytę telefonicznie z pracownikiem merytorycznym, co pozwoli na sprawniejszą obsługę. Telefony i adresy mailowe są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pszczynie www.pszczyna.pl w zakładce Urząd Miejski.

Przed wejściem do budynków urzędu w godzinach pracy znajdują się specjalne skrzynki, do których można wrzucać korespondencję skierowaną do Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Zalecamy, aby wszelkie płatności realizować przy pomocy bankowości elektronicznej oraz innych dostępnych metod. W przypadku braku takiej możliwości kasa urzędu będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00 i w piątek od 8.00 do 13.00.

Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się w wydzielonej części budynków z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Wewnątrz urzędu obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych i zastosowania dwumetrowego dystansu. Każdy jest zobowiązany do dezynfekcji rąk. Dozowniki z płynami do dezynfekcji znajdują się przy wejściach do urzędu.

Liczba klientów obecnych na terenie urzędu jest dostosowana do zapewnienia wszystkim bezpiecznych warunków obsługi.