przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Dobiega końca budowa nowego przedszkola dla 150 dzieci - zdjęcia/Budowa przedszkola w Czarkowie - 20.03.2024

Dobiega końca budowa nowego przedszkola dla 150 dzieci - zdjęcia

22 Marca 2024
kategoria:
News
Dobiega końca budowa nowego przedszkola dla 150 d

W Czarkowie, nieopodal istniejącego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna prowadzi budowę nowego przedszkola, które będzie mogło przyjąć 150 dzieci.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt będzie wyposażony w sale zajęciowe, kuchnię oraz szatnie. Prace prowadzone są intensywnie i sprawnie, co wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców sołectwa. Oprócz samej budowy budynku, planowane jest także zagospodarowanie terenu wokół przedszkola, w tym stworzenie placu zabaw. Realizacją prac zajmuje się spółka JM Kontrakt z Łąki, która została wybrana w drodze przetargu.

- Budowa przedszkola ma na celu zapewnienie dzieciom z gminy Pszczyna możliwości rozwijania swoich umiejętności i talentów. Wierzę, że stworzone tu miejsce będzie doskonałym środowiskiem do rozwoju, odkrywania świata oraz budowania wartości - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol, który wspólnie z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką i zastępcą burmistrza Piotrem Sidziną odwiedził w tym tygodniu budowę.

Warto zauważyć, że gmina Pszczyna kontynuuje inwestycje w edukację przedszkolną. W lutym tego roku otwarto podobne przedszkole w Studzienicach, co stanowi kolejny krok w zapewnieniu dzieciom wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w różnych częściach gminy.

- Ta inicjatywa pokazuje zaangażowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej oraz troskę o wszechstronny rozwój najmłodszych mieszkańców - zaznacza zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

Budowa przedszkola w Czarkowie - 20.03.2024

fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna