przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/70-lecie Żłobka Miejskiego w Pszczynie - zdjęcia/70-lecie Żłobka Miejskiego w Pszczynie - 14.03.2024

70-lecie Żłobka Miejskiego w Pszczynie - zdjęcia

14 Marca 2024
kategoria:
News
70-lecie Żłobka Miejskiego w Pszczynie - zdjęci

14 marca w Żłobku Miejskim w Pszczynie odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia placówki. Wydarzenie zgromadziło zarówno byłych, jak i obecnych pracowników, przedstawicieli samorządu oraz instytucji partnerskich.

Uroczystości towarzyszyły różnorodne wydarzenia, które uświetniły jubileusz. Maluchy przygotowały uroczy występ. Ponadto, przygotowany został specjalny film prezentujący historię, różne siedziby i ewolucję Żłobka Miejskiego w Pszczynie, co pozwoliło uczestnikom uroczystości przyjrzeć się z bliska temu, jak placówka ewoluowała przez siedem dekad istnienia.

Nie zabrakło wzruszeń i podziękowań skierowanych w stronę dyrektorki Barbary Zbijowskiej i kadry Żłobka Miejskiego, która codziennie poświęca się nauczaniu, opiece i wsparciu najmłodszych mieszkańców Pszczyny. Gratulacje i słowa uznania przekazali między innymi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, zastępca burmistrza Piotr Sidzina, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka oraz radni.

- To niezwykła rocznica, która świadczy o bogatej historii i tradycji, a także o ogromnym zaangażowaniu, poświęceniu oraz profesjonalizmie wszystkich, którzy przez lata tworzyli i nadal tworzą tę wyjątkową placówkę - powiedział podczas uroczystości burmistrz Dariusz Skrobol.

Burmistrz złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich byłych i obecnych pracowników, którzy codziennie poświęcali swój czas i energię nauczając, opiekując się i wspierając dzieci w ich pierwszych latach życia. - Wasza pasja, oddanie i zaangażowanie nie tylko kształtowały losy wielu małych pszczynian, ale również wpływały na rozwój całej społeczności. Dziękuję dyrektor Barbarze Zbijowskiej za nieustające starania w kierowaniu placówką, za inspirujące podejście do pracy oraz za troskę o dobro dzieci i ich rozwoju - dodał Dariusz Skrobol.

Zaznaczył, że dziś Żłobek Miejski to synonim jakości i atrakcyjności. Wszyscy, którzy mają małe dzieci chcą dzieci oddać w ręce właśnie tej placówki. - To miejsce, które nie tylko zapewnia wysoki standard opieki, ale także stawia na wszechstronny rozwój dzieci, dbając o ich zdrowie, edukację i szczęście. Jest to zasługa całego zespołu, który z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem tworzy atmosferę pełną miłości, zrozumienia i wsparcia dla najmłodszych - mówił, życząc dalszych sukcesów.

Gościem uroczystości był również Robert Wilczek, prezes I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

- Żłobek to wyjątkowa instytucja. Tu dzieci stawiają swoje pierwsze kroki, uczą się poznawać świat, funkcjonować w grupie rówieśników i wchodzić w interakcje z dorosłymi. Uczą się komunikować o swoich potrzebach i uczuciach, i reagować na komunikaty innych - mówił Robert Wilczek. - To Państwo, pracownicy tworzycie przestrzeń do rozwoju, wychowania, edukacji i opieki nad dzieckiem. Jesteście częścią życia swoich podopiecznych. Państwa wkład w rozwój jest nie tylko nieoceniony, ale pośrednio wpływa na to kim będą w przyszłości Państwa wychowankowie - dodał, gratulując jubileuszu i zwracając uwagę na osiągnięcia pszczyńskiej placówki.

70-lecie Żłobka Miejskiego w Pszczynie - 14.03.2024

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna