przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Blisko 200 osób uczestniczyło w Wigilii dla Samotnych w Pszczynie - zdjęcia/Wigilia dla Samotnych w Pszczynie - 24.12.2023

Blisko 200 osób uczestniczyło w Wigilii dla Samotnych w Pszczynie - zdjęcia

25 Grudnia 2023
kategoria:
News
Blisko 200 osób uczestniczyło w Wigilii dla Samo

24 grudnia hala Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie zamieniła się w magiczne miejsce, w którym rozbrzmiewały pieśni i kolędy, a serca napawała atmosfera wspólnoty. To właśnie wtedy, w ramach inicjatywy Fundacji Wolne Miejsce i Urzędu Miejskiego w Pszczynie, zorganizowana została Wigilia dla Samotnych, gromadząc około 200 osób w jednym ciepłym geście solidarności.

Burmistrz Pszczyny wyraził swoją wdzięczność i uznanie dla licznej grupy wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i serce, aby uczynić to wydarzenie wyjątkowym dla tych, którzy w tych świętach czuliby się samotni. - Dzięki Wam, Wigilia dla Samotnych stała się prawdziwym świętem serca, a wasza bezinteresowna praca jest najlepszym dowodem na to, jak ważne jest dzielenie się z innymi w potrzebie. Jesteście nieocenionymi bohaterami naszej społeczności - podkreślił burmistrz Dariusz Skrobol.

Atmosfera była niezwykle wzruszająca, a uczestnicy tego wyjątkowego spotkania mogli poczuć prawdziwą magię świąt. Stoły zapełnione ludźmi, którzy podzielili się opłatkiem, dzielili się uśmiechami, tworząc wspólnie chwilę pamięci i radości.

Wolontariusze zadbali o to, aby żaden uczestnik nie czuł się samotny w tę wyjątkową noc. Stoły były pełne pysznych potraw, a każdy mógł poczuć smak tradycyjnej wigilijnej uczty. Dobroć i troska wolontariuszy sprawiły, że nawet ci najbardziej potrzebujący poczuli ciepło bliskości i zrozumienie.

Wigilia dla Samotnych stała się nie tylko okazją do życzeń oraz dzielenia się jedzeniem, ale także dowodem na to, jak wielką moc kryje w sobie ludzka dobroć. - To wydarzenie jest najlepszym przykładem, jak ważne jest, abyśmy wspierali się nawzajem, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dziękuję Wam wszystkim za wasze zaangażowanie, serce i upór w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia - mówiła Zofia Masny-Klimczak, koordynatorka wydarzenia i wolontariuszka.

Podczas Wigilii dla Samotnych na scenie wystąpili Aleksandra Gryszko, zespół Koszau oraz - co było niespodzianką do ostatniej chwili - Alicja Janosz. Modlitwę poprowadził ks. Damian Gatnar z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Wigilia dla Samotnych w Pszczynie to nie tylko moment refleksji nad samotnością, ale przede wszystkim dowód na to, że wspólnymi siłami można uczynić świat lepszym miejscem, zwłaszcza w okresie świątecznym. Niech ta inicjatywa będzie inspiracją dla innych społeczności do organizowania podobnych wydarzeń, tworząc razem magiczne chwile, które zagoją rany samotności i sprawią, że święta staną się czasem radości i wspólnoty dla każdego.

Wigilia dla Samotnych w Pszczynie - 24.12.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna